Slavností těstovin

Slavnosti těstovin Boršov nad Vltavou

Boršov nad Vltavou – Špagety, vřetena, kolínka… nejen to budou moci ochutnat návštěvníci prvního ročníku Slavností těstovin, které proběhnou v kempu v Boršově nad Vltavou v sobotu 24.září. Celodenní netradiční akcí pro celou rodinu se boršovští rozloučí s létem. Těšte se na vyhlídkové plavby, speciální světelnou projekci 3D obrazů, vodní stěnu, 30 kilo gurmánských zážitků nebo Františka Nedvěda.

Slavnosti se konají od 10 hodin do půlnoci a návštěvníci se mohou těšit na pestrý program. Během slavností se bude hned několikrát soutěžit.

Proběhne utkání v rychlosti pojídání těstovin o Boršovského jedlíka, bojovat se bude o Zlatou nudli v rozeznávání 30ti druhů těstovin a asi nejvíce se budou muset účastníci překonávat v pivním duelu.

Dále jsou připraveny vyhlídkové plavby po Vltavě, jarmark tradičních řemesel, nebo selské jízdy po Boršově. Dětem bude patřit klaunské vystoupení, kouzelník nebo zábavné atrakce. Ve správném kempu nesmí chybět kytara a trampské písně. Proto se od 17 hodin mohou diváci těšit na jednoho z nejlepších písničkářů české folkové scény Františka Nedvěda.

Kuchař a programový ředitel budějovického Gastrofestu Petr Šíma se postará o české mlsné jazýčky. Připraví třicet kilogramů těstovin na mnoho způsobů. Hosté tak ochutnají recepty z celého světa. Poradí, jak uvařit levnější i luxusnější varianty a zkusí poodhalit i něco z velmi starých receptů až z pravěku.

I poslední uvařená špageta bude pocházet z továrny Bratří Zátků, jejíž stěny budou zároveň hrát hlavní roli také ve večerní show. Petr Šíma je mimo jiné i mistrem ČR ve vaření kotlíkových gulášů z roku 2006 a držitelem dvou stříbrných medailí z maďarského mistrovství světa ve vaření guláše v Szolnoku. Těstovina je vhodnou přílohou i pro guláš, a tak návštěvníci budou moci ochutnat tento mistrovský pokrm v podání Petra Šímy.

Vzpomenete si na hru světel a počítačové animace promítané na Staroměstském orloji v Praze? Při boršovských Slavnostech těstovin vás čeká obdobná show. Ve 21 hodin odstartuje jihočeská premiéra velké projekční podívané.

Stěny budovy Bratří Zátků poskytují prostor o velikosti 750 metrů čtverečních. Díky tomu budou využity možnosti speciální světelné projekce 3D obrazů, zvané videomaping, naplno.

Pro diváky bude připravená ještě jedna novinka. Uprostřed Vltavy bude vytvořena pomocí nové technologie outdoorová vodní stěna vysoká 12 a široká 25 metrů, která bude využita k promítání různých efektů.

Ohňostrojem budou celodenní slavnosti zakončeny.

Pořadatelé slibují všem, kteří mají příjmení spojené s těstovinami, vstup zdarma. Lístky si tak nebudou muset koupit například pan Kolínko, Mouka nebo paní Fleková nebo Mušličková.

Ostatní návštěvníci zaplatí zvýhodněné celodenní vstupné, pokud přijdou do 13 hodin. Poté již bude stát vstupenka 100 korun. Děti do 15 let se podívají na slavnosti bezplatně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>